West Gaming
Добредојдовте на West Gaming форумот.
Регистрирајте се ! Smile

GL & HF
West Gaming
Добредојдовте на West Gaming форумот.
Регистрирајте се ! Smile

GL & HF
West Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

West Gaming

Dobrodojdovte na West CS Forum
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Znaete nekoj dobar vic ?

Go down 
+3
ShaGGy
ColateraL
syler12
7 posters
AuthorMessage
syler12
Head Admin
syler12


Posts : 134
Reputation : 3
Join date : 2012-01-11
Age : 28
Location : MK/Vevcani

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 10:11 am

Znaete nekoj dobar vic?Spodelete go so nas.
Back to top Go down
ColateraL
Admin
ColateraL


Posts : 167
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 8:21 pm

si bile 2jca kejavi i se kubele zakosa Very Happy
Back to top Go down
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy


Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 27
Location : Скопје

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 8:22 pm

-Тато, имаш пари?
-Имам синко не грижи се за мене.
Back to top Go down
http://www.westgaming.tk
ColateraL
Admin
ColateraL


Posts : 167
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 8:36 pm

ahaha shagy epten e jak hahahahahahhahHAHAHAHAHAHAHAAAAA
Back to top Go down
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy


Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 27
Location : Скопје

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 8:41 pm

Работниците:
- Простете директоре но плата неаме земено веќе 3 месеци...
Директорот:
- Простено ви е..
Back to top Go down
http://www.westgaming.tk
kux
Vip Admin
kux


Posts : 71
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11
Location : MK/Kavadarci

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 9:00 pm

Си биле три топчиња. Едното топче заминало на лево, другото на десно а третото заминало понив Very Happy
Back to top Go down
BeasTBoy

BeasTBoy


Posts : 49
Reputation : 1
Join date : 2012-01-11
Age : 31
Location : Kicevo

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 9:43 pm

Decko: Dali bi vodela ljubov so mene za 100 evra?
Devojka: Ne! Sto ti e tebe!?
Decko: A za 200 evra?
Devojka: Ne!!
Decko: A dali bi vodela ljubov za 500 evra?
Devojka: Pa da zosto da ne?
Decko: A dali bi vodela ljubov za 50 evra?
Devojka: Zarem mislis deka sum takva! ?
Decko: Toa go utvrdivme sea se cenkame Very Happy Very Happy
Back to top Go down
BeasTBoy

BeasTBoy


Posts : 49
Reputation : 1
Join date : 2012-01-11
Age : 31
Location : Kicevo

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyWed Jan 11, 2012 10:58 pm

Пратиле две кучиња и плавуша во вселената.
Им се јавуваат од Земјата и им кажуваат:
- Шарко
- Ав, ав
- Притисни го црвеното копче
И Шарко го притиснал копчето.
После некое време пак се јавиле од Земјата:
- Мурџо
- Ав, ав
- Притисни го жолтото копче
И Мурџо го притиснал жолтото копче.
Поминало уште некое време и од Замјата пак се јавиле:
- Плавушата
- Ав, ав
- Не лај многу, нахрани ги кучињата и ништо не пипкај
Back to top Go down
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy


Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 27
Location : Скопје

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyThu Jan 12, 2012 10:25 am

Родители одат на лекар:
- Какво ќе биде, докторе, момче или девојче?
- Кога ќе порасне самото ќе си реши!
Back to top Go down
http://www.westgaming.tk
ColateraL
Admin
ColateraL


Posts : 167
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyThu Jan 12, 2012 11:12 am

Билe си три офци. Едната фанала на лево, втората на десно, а третата по них!
Back to top Go down
kux
Vip Admin
kux


Posts : 71
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11
Location : MK/Kavadarci

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyThu Jan 12, 2012 3:03 pm

Грк прашал Македонец:
- Кај кого се падна паричката кај вас?
- Во мене, а кај вас?
- Ние нема што да ставиме!
Back to top Go down
kux
Vip Admin
kux


Posts : 71
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11
Location : MK/Kavadarci

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptyThu Jan 12, 2012 3:04 pm

Цветко ѕвони на телефон:
‎- Ало, дали е тоа советувалиштето за алкохоличари?
- Да, повелете, како можеме да ви помогнеме?
- Ќе може да ми кажете како се прави Мохито?
Back to top Go down
BuDDeRBaLL
Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2012-01-13
Age : 26
Location : Skopje, Dracevo

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptySat Jan 14, 2012 1:21 pm

Sto vika zavisnik od cs koa ke ide u vojska?
-Lele ama dobra grafikaa Smile
Sto vika zavisnik od cs koa ke go ubijat?
-KOa ke zavrshi partijata Razz
Back to top Go down
BeasTBoy

BeasTBoy


Posts : 49
Reputation : 1
Join date : 2012-01-11
Age : 31
Location : Kicevo

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptySun Jan 15, 2012 3:02 am

Го прашува наставникот Трпе:
-Трпе кој синоќа се качуваше на

мојата јаболка?!
-Наставниче овде во последната клупа ништо не се слуша
-Како не се слуша?Дојди седни на моето место рекол наставникот,а јас ке седнам на твоето па ми постави прашање.
Откако ги промениле местата Трпе прашал:
-Наставниче кој синоќа спиеше со мојата... сестра?
Наставникот одговорил:
-Имаш право Трпе овде во последната клупа стварно ништо не се слуша.
Back to top Go down
impossiblenchQ
Custom Admin
impossiblenchQ


Posts : 14
Reputation : 4
Join date : 2012-01-11
Age : 25

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? EmptySun Jan 15, 2012 8:44 pm

Мујо и Хасо во затвор:
Мујо тропал на ѕидот.
- Мујо не тропи ќе не избркaат.
Back to top Go down
Sponsored content

Znaete nekoj dobar vic ? Empty
PostSubject: Re: Znaete nekoj dobar vic ?   Znaete nekoj dobar vic ? Empty

Back to top Go down
 
Znaete nekoj dobar vic ?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
West Gaming :: Humor :: Vicevi-
Jump to: