West Gaming
Добредојдовте на West Gaming форумот.
Регистрирајте се ! Smile

GL & HF

West Gaming

Dobrodojdovte na West CS Forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Kako да користиш FTP преку WinSCP

Go down 
AuthorMessage
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy

Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 23
Location : Скопје

Kako да користиш FTP преку WinSCP Empty
PostSubject: Kako да користиш FTP преку WinSCP   Kako да користиш FTP преку WinSCP EmptyWed Jan 11, 2012 12:53 pm

WinSCP е бесплатен open source SFTP i FTP клиент за сите Windows платформи.Главна функција на WinSCPе безбедно копирање фајлови помеѓу локален PC и одалечен PC( во овој случај CS сервери или хостинзи) .
Интернационалната верзија можете да ја симнете од:
Google WinSCP (Неможам да ставам линк Sad )

Сега е актуелна 4.19.

Креирање на пристапност на FTP сервери (CS сервер или хостинг) се одвива на следниот начин :
1.клик на New
2. HostName - популнувате IP адреса од сервер(без порт)
3. PortNumber - обично за FTP пристап се користи порт 21,
4. User Name - нема потреба за објаснување
5. Password - исто немора објаснување
6. File Protocol - подесете на FTP
7. кликнете Save

После кликнување на дугмето "Save", се отвара мини прозорец во која треаба да дадее име како сакате да се вика таа сезона за пристап на FTP и ако сакате можете да кликнете пасвордот да ви биде сочуван или не..

После притискање на "OK",можете да се логирате на вашиот FTP со кликање на "Login"
Back to top Go down
View user profile http://www.westgaming.tk
syler12
Head Admin
syler12

Posts : 134
Reputation : 3
Join date : 2012-01-11
Age : 23
Location : MK/Vevcani

Kako да користиш FTP преку WinSCP Empty
PostSubject: Re: Kako да користиш FTP преку WinSCP   Kako да користиш FTP преку WinSCP EmptyWed Jan 11, 2012 1:53 pm

Stickyed Very Happy
Back to top Go down
View user profile
 
Kako да користиш FTP преку WinSCP
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
West Gaming :: Counter Strike :: Tutorijali-
Jump to: