West Gaming
Добредојдовте на West Gaming форумот.
Регистрирајте се ! Smile

GL & HF

West Gaming

Dobrodojdovte na West CS Forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Упатство за CW скрипта

Go down 
AuthorMessage
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy

Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 23
Location : Скопје

Упатство за CW скрипта Empty
PostSubject: Упатство за CW скрипта   Упатство за CW скрипта EmptyWed Jan 11, 2012 12:50 pm

Заклучување на серверот:
amx_cvar sv_password pass

Се трга со командата:
amx_cvar sv_password " (samo 1 navodnik)

Користење на amx_match модот:

amx_match tagCT tagT mrX esl recdemo (во конзола)
- tagCT - таг клан/микс кој игра као CT на почеток на мечот
- tagT - таг клан/микс кој игра као Т на почеток на мечот
- mr15 - max rounds (mr6, mr12, mr15)
- esl - име конфиг, овој е фино подесен по CSCL ESL V3 правила само е fadetoblack 0
- recdemo - снима на секој играч демо.Кој потоа може да го најде во Cstrike фолдерот

Примери:

SK vs NoA на 15 рунди полувреме:
amx_match SK Noa mr15 esl

Wune vs n00bs на 15 рунди полувреме:

amx_match Wune n00bs mr15 esl
Знаќи само обратете внимание првин да се пише тагот на тимот кој на почетокот игра како CT

Ако нејќете да го пишувате имињата на клановите можете вака:
amx_match2 mrX esl
- mr15 - max rounds (mr6, mr12, mr15)
- име конфиг, овој е фино подесен по CSCL ESL V3 правила само е fadetoblack 0

И почнува мечот кога сите 10 играчи на SAY напишат READY (се гледа список кој напишал READY),почнува LIVE.

Ако нејќете да чекате сите да напишат ready, админот може да го почне мечот со: /start или да го стопира на say: /stop.

Еxtra команди:

say: /start - ако нејќете да чекате играчите да напишат /ready
say: /stop - крај на мечот.
Back to top Go down
View user profile http://www.westgaming.tk
syler12
Head Admin
syler12

Posts : 134
Reputation : 3
Join date : 2012-01-11
Age : 23
Location : MK/Vevcani

Упатство за CW скрипта Empty
PostSubject: Re: Упатство за CW скрипта   Упатство за CW скрипта EmptyWed Jan 11, 2012 1:54 pm

stickyed Very Happy
Back to top Go down
View user profile
 
Упатство за CW скрипта
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
West Gaming :: Counter Strike :: Tutorijali-
Jump to: