West Gaming
Добредојдовте на West Gaming форумот.
Регистрирајте се ! Smile

GL & HF

West Gaming

Dobrodojdovte na West CS Forum
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Промени го небото на мапите

Go down 
AuthorMessage
ShaGGy
Head Admin
ShaGGy

Posts : 136
Reputation : 11
Join date : 2012-01-10
Age : 23
Location : Скопје

Промени го небото на мапите Empty
PostSubject: Промени го небото на мапите   Промени го небото на мапите EmptyWed Jan 11, 2012 12:50 pm

Промени го небото на мапите 25jghtf

Да почнеме:
Локацијата каде што се sky текстурите е: vlave/cstrike/gfx/env

Секоја мапа содржи 6 текстури кој се во .tga формат и не пробувајте да ги отворите со ибичен прегледувач за слики.
Ова се текстурите од dd2 небо:
Desft.tga
Desdn.tga
Desrt.tga
Deslf.tga
Desup.tga
Desbk.tga

Приметивте дека секој содржи на крај на името тоа е така затоа што секоја текстура има down, right, left, up ....

Еве имиња од неколку текстури

Code:
as_oilrig : blue**.tga
cs_747 : backalley**.tga
cs_assault : city1**.tga
cs_backalley : backalley**.tga
cs_estate : morningdew**.tga
cs_italy : green**.tga
cs_militia : desert**.tga + desert**.bmp
cs_office : office**.tga
cs_siege : grnplsnt**.tga
de_airstrip : tornsky**.tga
de_aztec : doom1**.tga
de_cbble : green**.tga
de_chateau : cx**.tga
de_dust : des**.tga
de_dust2 : des**.tga
de_inferno : green**.tga
de_nuke : desert**.tga + desert**.bmp (не сум сигурен дека има)
de_piranesi : cx**.tga
de_prodigy : dusk**.tga
de_storm : de_storm**.tga
de_survivor : snowlake_**.tga
de_torn : tornsky**.tga
de_train : trainyard**.tga
de_vertigo : tsccity**.tga

Овие ** знаци -ft -dn - rt -lf -up -bk .......
Совет:Обавезно направете Backup фајл бидејќи ако не ви се свиѓа да го вратите повторно на старото.
Back to top Go down
View user profile http://www.westgaming.tk
syler12
Head Admin
syler12

Posts : 134
Reputation : 3
Join date : 2012-01-11
Age : 23
Location : MK/Vevcani

Промени го небото на мапите Empty
PostSubject: Re: Промени го небото на мапите   Промени го небото на мапите EmptyWed Jan 11, 2012 1:52 pm

Ti blagodaram za trudot Very Happy
Ova ide sticky...
Back to top Go down
View user profile
ColateraL
Admin
ColateraL

Posts : 167
Reputation : 0
Join date : 2012-01-11

Промени го небото на мапите Empty
PostSubject: Re: Промени го небото на мапите   Промени го небото на мапите EmptyWed Jan 11, 2012 7:43 pm

fala fala mi pomogna tut Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
Промени го небото на мапите Empty
PostSubject: Re: Промени го небото на мапите   Промени го небото на мапите Empty

Back to top Go down
 
Промени го небото на мапите
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
West Gaming :: Counter Strike :: Tutorijali-
Jump to: